Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Przedstawiciele Genetic Engineering & Biotechnology News (GEN) w obsadzie dziennikarskiej BioForum
29.04.2011

Genetic Engineering & Biotechnology News (GEN) zajmuje czołową pozycję wśród wydawnictw biotechnologicznych na świecie. To wysokiej renomy czasopismo zainteresowało się także polskim forum biotechnologicznym BioForum 2011.

Pierwsze wydanie GEN ukazało się w 1981 roku. Czasopismo Genetic Engineering & Biotechnology News wydawane jest 21 razy w roku i dodatkowo cały czas prezentuje najnowsze informacje online. Do głównych działów GEN należą: analizy, seminaria, badania, firmy biotechnologiczne i fachowe opinie o rynku. Redakcja koncentruje uwagę czytelników na bioproduktach od wczesnego etapu badań i rozwoju, aż do badań stosowanych, bioprzetwarzania i komercjalizacji.

Największym uznaniem cieszą się kolumny  Wall Street BioBeat, Point of View, Corporate Profile, Biomarket Trends, i Best of the Web. Inne regularne informacje obejmują nowe oferty produktów i kalendarz wydarzeń. GEN wydanie drukowane prezentuje artykuły ze świata badan klinicznych, proteomiki i genomiki, diagnostyki molekularnej i czołowych reprezentantów biotechnologii. Wersja online czasopisma zawiera także materiały techniczne na temat bioprzetwarzania, raporty testów leków i felietony o pojawiających się nowych technologiach, a także relacje z kluczowych spotkań nauki i przemysłu.


Bioforum odbędzie się w dniach 11-12 maja w Łodzi. Organizatorzy przygotowali dwie konferencje prasowe dla dziennikarzy z Polski i zagranicy.

***
Bioforum 2011

Celem BioForum 2011 jest prezentacja całościowej oferty produktów i usług, które podnoszą innowacyjność przedsiębiorstw Biosektora. Każdego roku na targach prezentują się m.in. parki technologiczne, centra zaawansowanych technologii oraz inkubatory technologii, innowacyjne firmy biofarmaceutyczne i biotechnologiczne, biura patentowe, firmy doradcze i oferujące specjalistyczne usługi, dystrybutorzy surowców do produkcji leków, dystrybutorzy sprzętu i aparatury badawczej, wydawnictwa itd. BioForum umożliwia również zapoznanie się z projektami badawczo-rozwojowymi o potencjale aplikacyjnym w produkcji leków czy żywności realizowanymi przez naukowców oraz przez nowo powstające firmy. Wspomniane projekty i badania dotyczą przede wszystkim nowych sposobów terapii, pozyskiwania innowacyjnych substancji aktywnych do zastosowania w lekach, kosmetykach, żywności, ochrony środowiska, biomateriałów. Skupiając w jednym miejscu reprezentantów różnych krajów, BioForum stwarza wspaniałą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów biosektora, a dzięki BioPartneringowi (spotkaniom B2B) możliwe jest zaaranżowanie setki bezpośrednich spotkań z potencjalnymi partnerami naukowymi i biznesowymi.

red. Blanka Majda

KOMENTARZE
Newsletter