Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bezpieczeństwo kosmetyków w ujęciu o nowe prawo UE
31.01.2011

Rozporządzenie 1223/2009/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące produktów kosmetycznych wprowadza wiele istotnych zmian mających kluczowe znaczenie dla funkcjonowanie przemysłu kosmetycznego.

Niezwykle istotne są regulacje dotyczące bezpieczeństwa kosmetyków. Rozporządzenie uszczegółowiło zakres danych niezbędnych w dokumentacji produktu kosmetycznego i podczas oceny jego  bezpieczeństwa.

 W jaki sposób należy przygotować się do powyższych zmian?

Odpowiedzią na to pytanie jest proponowane przez firmę Bio-Tech Consulting szkolenie dotyczące Bezpieczeństwa Kosmetyków w ujęciu o nowe prawo UE.

 

Szkolenie odbędzie się 25.02.2011 roku w Warszawie w CBF „Nowy Świat” .

Tematyka w głównej mierze skoncentruje się na  kwestiach toksykologii w ocenie bezpieczeństwa a także  wymaganiach odnoszących się do osoby dokonującej oceny wpływu kosmetyku na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, dokumentacja kosmetyku.

W trakcie szkolenie odbędą się warsztaty praktyczne : Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy dot. kosmetyków? (formularz prawidłowo wypełniony, formularz błędnie wypełniony). Jak powinna wyglądać etykieta – oświadczenie o produkcie (przykłady).

 

Naszymi Prelegentami będą:

  • Katarzyna Kobza – Sindlewska. Ukończyła Wojskową Akademię Medyczną im. Gen. dyw.
    B. Szareckiego w Łodzi na wydziale lekarskim  - kierunek : zdrowie publiczne -specjalizacja : promocja zdrowia. Od dziewięciu lat pracuję w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi. W Krajowym Centrum Informacji Toksykologicznej i Krajowym Systemie Informowania o Kosmetykach wprowadzonych do obrotu.. Od samego początku mojej kariery zawodowej uczestniczę
    w konferencjach naukowych  i szkoleniach dot. kosmetyków.
  • mgr inż. Anna Piekarska - Wijatkowska . Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wieloletni pracownik Zakładu Fizjologii i Biochemii, Wydz. Biologii Uniwersytetu Łódzkiego a następnie Instytutu Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.  W Krajowym Centrum Informacji Toksykologicznej IMP w Łodzi zajmuje się  analizą  zatruć i  wykorzystaniem informacji toksykologicznej do celów prewencji społecznej. Od początku istnienia Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach współuczestniczy w tworzeniu Centralnego Rejestru Kosmetyków i prowadzeniu szkoleń dot. kosmetyków.
  • dr Piotr Koziej. Absolwent Akademii Medycznej (Farmacja) w Warszawie. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Odbył liczne praktyki oraz doświadczenie w zagranicznych placówkach naukowych (m.in. Moguncja, Bazylea, Berlin) dzięki temu stał się doradcą wielu klientów polskich i zagranicznych. Od roku 1991 współwłaściciel firmy ZAKO-Farm Sp.j., od roku 2006 współwłaściciel firmy Dr Piotr Koziej Centrum Kosmetyków Sp.j.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym unikalnym spotkaniu szkoleniowym.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronach Akademii Innowacyjnego BioBiznesu

 


red.Marta Kłopotowska

KOMENTARZE
Newsletter